auto motor & sport’un şu anda elinizde tuttuğunuz 2016 Mart sayısında birinci yaşımızı dolduruyoruz. Volkan’la beraber GS TV’de yayınlanan Sürüş Zamanı programını yaparken ikimiz de farklı otomobil dergilerinde çalışıyorduk ve ikimizin de ortak hayali aylık bir otomobil dergisi çıkarmaktı. Bunun için önce Amerikan sonra İngiliz otomobil dergileriyle görüştük. Bu görüşmeler sırasında bile aklımızın bir köşesinde hep auto motor & sport vardı. auto motor & sport’u Türkiye’de çıkarmanın hayallerini gerçek anlamda kurmaya başladığımızda 2014’ün sonlarıydı. Alman ortağımızla bu konuyu konuşmaya başlamamız ise 2015 Ocak ayını buldu. İş sıcaklaşmaya ve sıfır sayı yapılması aşamasına geldiğinde ise heyecan doruğa çıktı. Sonra sıra sadece Volkan’la ikimizin bildiği bu gerçeği insanlarla paylaşmaya geldi. Önce dergimizin Yazı İşleri Müdürü benim de ağabeyim Mert Yılmaz’ı ardından da fotoğrafçımız Savaş Yılmaz’ı ekibe dahil ettik ve sıfır sayıyı kısa bir sürede tamamladık. Yaptığımız sıfır sayısına onay ve ıslak imzalı sözleşmemiz Almanya’dan geldiğinde Volkan’la beraber bir zil takıp oynamadığımız kalmıştı. Sonra sıra okuyucuyla buluşacak ilk sayıyı hazırlamaya gelmişti. Uzun uğraşlar ve sabahlanan gecelerin ardından biten dergi ve çıkan ilk sayı sonunda sektörün ve okuyucularımızın gösterdiği yoğun ilgi bizi bulutların üzerine çıkarmıştı. Şimdi bütün bu aşamaları hatırladıkça üzerinden bir sene geçtiğine inanmak çok zor geliyor.
Sanki daha dün gibi ilk sayının matbaadan çıkmasını bekliyorduk. Şu anda ben bu yazıyı yazarken 2016 Mart sayısının son rötuşlarını atıyoruz. Yani aradan tam bir sene ve 12 sayı geçmiş oluyor. Bu zamana ayrıca VW Golf ve Audi quattro özel sayılarını da sığdırdık. Hatta VW Golf özel sayısı, ODD Gladyatör ödüllerinde en iyi dergi uygulaması seçildi. auto motor & sport, Fokus Pokus Medya bünyesinde yayınlanmaya başladığından bu yana sektörün bütün bileşenlerinden çok olumlu geri dönüşler aldı. Çok küçük bir kesimden üç ayda batarlar, auto motor & sport’u çıkartamazlar gibi yorumlar alsa da auto motor & sport, Fokus Pokus Medya bünyesinde elinizde tuttuğunuz sayıyla bir yaşına bastı.
Buradan en baştan beri dergimizi her sayı almaktan vazgeçmeyen ve bizi sektörün satış anlamında en üst basamaklarına taşıyan sadık okuyucularımıza teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca bizi her fırsatta destekleyen otomobil, lastik, akaryakıt ve saat markalarına da teşekkür ederim. Umarım beşinci ya da onuncu yaşlarında da bu sayfalarda birlikte oluruz.
İlginizi çekebilir
not: Fokus Pokus Medya Yayın Direktörü olan sevgili Birkan Demir Çalışkan, bu sayıdan itibaren başka sulara yelken açmak için bizden ayrıldı. Birkan’la her ne kadar farklı yollara ilerlesek de kalbimiz her zaman bir olacak. Birkan’ın yerine yine en az onun kadar tecrübeli bir başka arkadaşımız Ahmet Armağan Yayın Direktörü oldu. Sevgili Ahmet’e yeni görevinde başarılar dilerim…
Son yorumlar